KONVERENTSI MODEREERIJA

Suursaadik Hatem Atallah (Tuneesia)

Suursaadik Atallahil on rikkalik diplomaatiline taust, mis hõlmab üle 35 aasta ja ta oli Tuneesia suursaadik mitmes riigis, sealhulgas USAs, Ühendkuningriigis, Lõuna-Aafrikas ja Etioopias. Ta oli ka Tuneesia alaline esindaja Ameerika Riikide Organisatsioonis, Aafrika Liidus, Aafrika Majanduskomisjonis, ÜRO Keskkonnaprogrammis (UNEP), ÜRO-Habitatis ja Rahvusvahelises Mereorganisatsioonis. Kuni 2015. aasta veebruarini oli ta Tuneesia valitsusjuhi diplomaatiline nõunik. Suursaadik Atallah osales arvukatel Aafrika Liidu, ÜRO ja Vahemere Liidu tippkohtumistel, ministrite kohtumistel ja kõrgetasemelistel konverentsidel.

Alates 2015. aasta märtsist kuni 2017. aasta detsembrini oli ta Euroopa-Vahemere piirkonna kultuuridevahelise dialoogi Anna Lindhi fondi tegevdirektor. Suursaadik Atallah on Sloveenias asuva Euroopa-Vahemere piirkonna ülikooli (EMUNI) asepresident ja senati liige. Ta kuulub ka Sénégali Gorée instituudi juhatusse ja on Tuneesi strateegilise analüüsi ja perspektiiviuuringute instituudi (AVASP) asutajaliige.

Ametnikud ja eksperdid

Eili Lepik, Eesti Riigikantselei strateegiaosakonna strateegia direktori asetäitja (Eesti)

Eili Lepik töötab Riigikantselei strateegiadirektori asetäitjana. Tema peamine ülesanne on praegu juhtida riigi pikaajalise strateegia “Eesti 2035” ettevalmistusprotsessi. Eili tegeleb ka globaalsete säästva arengu eesmärkide ja Agenda 2030 koordineerimisega keskvalitsuse tasandil. Ta on juhtinud mitmeid säästva arenguga seotud projekte, näiteks Eesti säästva arengu komisjoni reformi, Eesti säästva arengu näitajate uuendamist ja Eesti ülevaate koostamist Agenda 2030 rakendamise kohta.

David Woollcombe, Peace Child Internationali president (Ühendkuningriik)

David Woollcombe on autor, näitekirjanik, filmitegija ja tunnustatud ekspert noorte osalemise valdkonnas valitsemises. Ta on kirjutanud ja lavastanud mitmeid Peace Childi etendusi Euroopas, Põhja-Ameerikas, endises Nõukogude Liidus ja Kesk-Ameerikas. Tema akadeemiliste publikatsioonide hulka kuuluvad “The Role of Children in Governance” ja “Youth-led Development – Harnessing the energy of youth to make poverty history”. Peace child internationali asutaja ja praegune president, ta on töötanud UNDP, UNICEFi ja UNESCO konsultandina ning on avaldanud mitmeid PCI väljaandeid ja on World Youth Congressi sarja rahvusvaheline direktor. David juhtis Peace Child Internationali 35 aastat tegevjuhina, juhtides üle 60 suurema lavastuse ja projekti üle maailma. Presidendina ja nüüd juhatuse esimehena kavatseb ta kasutada oma ülemaailmseid kontakte, et tagada organisatsiooni üleminek uuele juhtide põlvkonnale, kes on samamoodi pühendunud sellele, et noortel on meie maailmas keskne roll.

Jean Kostrzewski, Londoni Ülikool (Prantsusmaa/Poola)

Jean Kostrzewski (Prantsusmaa/Poola) akadeemiline taust on magistriõpe rahvusvahelistes uuringutes ja diplomaatias Londoni Ida- ja Aafrika uuringute koolis (School of Oriental and African Studies). Ta on spetsialiseerunud ülemaailmse rahu erinevate takistuste mõistmisele, keskendudes rahvusvahelise julgeoleku või riski ja poliitika analüüsi uurimisele. Tema peamine eriala on konfliktide peamiste põhjustajate, nagu rahvusvaheline poliitiline konkurents, majandus, identiteet või rahumeelse kultuuridevahelise dialoogi puudumine, uurimine. Projekti SCRAP (Strategic Concept for the Removal of Arms and Proliferation) operatsioonimeeskonna liikmena on tal kogemus koostööst valitsus- ja valitsusväliste sidusrühmadega ning ta pooldab arutelu ümberkujundamist seoses rahu tagamise operatsioonide ja ülemaailmse desarmeerimise vahelise tugeva seosega. Lisaks osaleb ta aktiivselt selliste tunnustatud valitsusväliste organisatsioonide ja heategevusorganisatsioonide nagu UNICEF UK või DebateMate kampaaniates ja mitmesugustes projektides, kaitstes laste õigusi ja edendades sotsiaalset liikuvust.

Annis Boufrikha, Head of Anna Lindh Foundation Tunisian Network / We love Sousse (Tunisia)

Speakers – Euromed: Education without borders

Anis Boufrikha Tuneesiast, Sousse’ist, kellel on rahvusvahelise majanduse diplom ning seejärel magistrikraad ettevõtluses ja teine loovettevõtluses. Ta liitus Aafrika Arengupangaga 2007. aastal teadusassistendina Vastutab panga andmebaasi eest valitsusvälistes organisatsioonides 2014. aastal käivitab ta oma arengukasti, mille kaudu ta haldab mitmeid projekte ja pakub sotsiaal-kultuurilise arengu ja valitsemisega seotud koolitust, samuti mitmeid muid projektijuhtimisega seotud teadmisi ja Et ühinguline valitsemine 2011. aastal lõi ta ühingu me armastame Sousse’i, kui ta käivitas selle, mitmekordistab kohtumist ja arendab ideed me armastame ühingute võrgustik, mis loodi ametlikult 2012. aasta veebruaris 10 me armastame ühingu abiga 6 erinevas riigis 2012. aastal valiti ta Anna Lindhi fondi Tuneesia võrgustiku juhiks ja praegu koordineerib ta mitmeid ühinguid kogu Tuneesias.

Agne Kuimet, Eesti Arengukoostöö Ümarlaua tegevdirektor, (Eesti)

Agne Kuimet on ekspert Agenda 2030-ga seotud koostöö suurendamisel kodanikuühiskonna organisatsioonide, erasektori ettevõtete ja poliitikakujundajate vahel. Ta on keskendunud säästva arengu eesmärkide ja globaalse kodanikuhariduse propageerimisele ja kommunikatsioonile nii riiklikul kui ka ELi tasandil. Riikliku platvormi juhina esindab ta säästva arengu eesmärkidele orienteeritud kodanikuühiskonna organisatsioone valitsuskabineti säästva arengu komisjonis, samuti osaleb ta Eesti Välisministeeriumi arengukoostöö komisjoni töös. Rahvusvahelise konsortsiumi Bridge 47 riikliku ametnikuna mobiliseerib ta kodanikuühiskonda, et aidata tõhusalt kaasa globaalsele õiglusele ja vaesuse kaotamisele maailmakodanikuhariduse kaudu. Agne omab magistrikraadi nii humanitaar- kui ka sotsiaalteadustes, tema viimased uurimused on seotud Eesti kodanikuühiskonna juhtimisega.

Andrius Bečys, GoalHUB.net tegevjuht (Leedu)

Andrus Becys on valitsusväliste organisatsioonide rahastamise ja juhtimise ekspert, kellel on aastatepikkune kogemus riiklike ja rahvusvaheliste kodanikuühiskonna organisatsioonide võrgustike koordineerimisel, peamiselt Aafrika, Aasia ja Euroopa riikide vahel. Viimase paari aasta jooksul on ta keskendunud GoalHUBi – platvormi – arendamisele, mis loob usaldusväärseid, läbipaistvaid ja kiireid võrgustikke kriisiabi andmiseks. 2017. aastal nimetati platvorm Maailma Valitsuse tippkohtumisel (Dubai) üheks võitjaks ja seda kirjeldati “kui üht kõige paljulubavamat algatust, mis aitab kaasa ÜRO säästva arengu eesmärkide rakendamisele”.

Grazyna Pulawska, abidirektor, Aasia-Euroopa Fond (Singapur)

Grazyna Pulawska liitus ASEFiga 2010. aasta veebruaris. Ta vastutab Aasia-Euroopa Keskkonnafoorumi programmi eest, mille eesmärk on tugevdada koostööd Aasia ja Euroopa sidusrühmade vahel keskkonna ja säästva arengu valdkonnas. Grazyna töötas Poola majandusministeeriumis regionaalarengu valdkonnas. Ta on olnud aktiivne ka valitsusväliste organisatsioonide sektoris, peamiselt Service Civil Internationali võrgustikus Belgias ja Bangladeshis asuvas valitsusvälises organisatsioonis Development Wheel, mis on spetsialiseerunud kohaliku ettevõtluse ja õiglase kaubanduse toetamisele. Ta omandas magistrikraadi rahvusvaheliste suhete alal Pariisi poliitikainstituudi ja Varssavi majanduskooli ühisprogrammi raames.

Yasuo Takahashi, globaalsete keskkonnastrateegiate instituudi tegevdirektor (Jaapan)

Yasuo Takahashi on lõpetanud Tokyo Ülikooli inseneriteaduskonna ja 1983. aastal asus ta tööle Jaapani Keskkonnaagentuuris (praegune keskkonnaministeerium). Ta töötas ministeeriumis olulistel ametikohtadel, sealhulgas kliimapoliitika osakonna direktorina, Fukushima keskkonna taastamise peakorteri peadirektorina, keskkonnajuhtimisbüroo peadirektorina ja ülemaailmsete keskkonnaküsimuste aseministrina. Pärast ministeeriumist pensionile jäämist 2019. aastal nimetati ta ministeeriumi vanemnõunikuks ja 2020. aasta jaanuaris liitus IGESiga eripoliitika nõunikuna. Alates 2020. aasta novembrist on ta olnud IGESi tegevdirektor.

Gonzalo del Castillo, jätkusuutlikkuse nõuandekeskuse CeSUS direktor /Rooma Klubi tegevdirektor (Argentina)

Rahvusvahelisel tasandil oli ta Ladina-Ameerika noorte osalemise koordinaator VI ülemaailmsel veefoorumil (Marseille, 2012). Ja 2010. aastal valiti ta maailma toiduohutuse komitee (FAO-Rooma) kohtumisel Ladina-Ameerika kodanikuühiskonna noorte teabekeskuseks. Gonzalo on ajalehe La Nación alaline kaastöötaja ja oli keskkonnaküsimusi käsitleva raadiojaama kaasjuhataja. Ta on korraldanud mitmeid riiklikke ja rahvusvahelisi kongresse ja kohtumisi.

Michael G. Kavuklis, Euroopa Maja president Rhodosel, Rhodose piirkondliku koostöö mudeli korralduskomitee juht (Kreeka).

Michael G. Kavuklis on poliitikateadlane / rahvusvahelised suhted (MA) ja turundusagentuuri mgk.advertising omanik Rhodoselt, Kreekast. Tal on pikaajaline kogemus ja osalemine projektides noorte ja noorte jaoks. Praegu on ta Rhodose Euroopa Maja president, Rhodose Euroopa Maja rahvusvaheliste projektide projektijuht, Rhodose piirkondliku koostöömudeli rahvusvahelise noortejuhtide programmi korralduskomitee asutaja ja juht, Euroopa, ettevõtluse ja säästva arengu foorumi (EESD Forum Rhodos) asutaja ja korralduskomitee juht, Euroopa haridus- ja koolitusvõrgustiku e.V. (EUNET) juhatuse liige ning Anna Lindhi fondi Egeuse mere ja Kreeta kreeka võrgustiku teabekeskus (Focal Point of the Greek Network of the Anna Lindh Foundation for Aegean and Crete).